How to make $152, fast

Go to class, because that’s how much an individual class costs at Fredonia*.

It would be a lot harder to skip class if you had to hold that $152 in your hand and burn it to ashes.

You’d probably even demand better teaching for that kind of money.

$152 per class is for tuition only, without scholarships, and assumes it’s an hour-and-twenty-minutes. It also includes holiday breaks. Factor in room and board and that cost goes well over $300.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *